У вівторок у Празі відбулася зустріч міністрів закордонних справ Чехії та Хорватії Яна Ліпавського і Гордана Грліч-Радмана. Під час переговорів вони обговорили питання, пов’язані з підтримкою України та зміцненням європейської системи безпеки.
Про це повідомляє “Radio Prague International”.
Як заявив міністр закордонних справ Чехії, підтримка України у протистоянні російській агресії – це невід’ємна складова і гарантія європейської безпеки.
“Я високо ціную підтримку Хорватії в боротьбі України проти вторгнення. Особливо вражає, як Хорватія, спираючись на свій досвід, допомагає Україні в розмінуванні”, – сказав Ліпавський.
На його думку, Чехія поділяє позицію Хорватії щодо важливості активізації процесу інтеграції країн Західних Балкан до Європейського союзу.
“Цей регіон має ключове значення для забезпечення миру і стабільності в Європі”, – зазначив глава чеського зовнішньополітичного відомства.
У відповідь Грліч-Радман наголосив, що Хорватія вдячна Чехії за допомогу, яку вона надає Україні та її жителям з моменту початку російської агресії.
“Хорватія на своєму досвіді переконалася, що міцний мир можливий тільки за умови справедливості. Інші підходи лише сприяють експансіонізму”, – сказав глава МЗС Хорватії.
Він повідомив, що під час зустрічі було розглянуто питання, що стосуються європейської системи безпеки, ситуації в регіоні Близького Сходу та енергетичної незалежності.
“Ми вітаємо заходи, які сприяють досягненню сталого миру”, – наголосив Грліч-Радман, говорячи про ситуацію на Близькому Сході.
Дипломати наголосили, що 2020 року товарообіг між Чехією та Хорватією склав понад один мільярд євро.
Міністр із Хорватії також побував у Сенаті. За словами Павла Фішера, голови Комітету у закордонних справах Чехії, під час перемовин обговорювали не тільки двосторонні відносини, а й такі питання, як розширення Європейського союзу і стабілізація ситуації на Західних Балканах.
Фішер наголосив на важливості уваги до цього регіону, особливо в контексті тісної співпраці з Хорватією.
“Ми обговорювали питання енергетичного співробітництва, а також ситуацію у сфері безпеки”, – розповів Павел Фішер.
Фішер зазначив, що Чехія і Хорватія єдині у своїй підтримці України.
“Це стосується не тільки військової допомоги, а й фінансової, політичної та гуманітарної підтримки”, – заявив сенатор.
Під час зустрічі також було розглянуто зусилля Росії, спрямовані на проникнення в Центральну Європу через посередників.