Переробка нафти на НПЗ зростає швидше, ніж її видобуток, що стримує експорт. На обсяги також вплинуло додаткове скорочення видобутку, яке Росія взяла на себе в рамках угоди ОПЕК+.
Про це повідомляє “Bloomberg”.
За три тижні до 6 липня обсяг морського експорту склав в середньому 3,12 млн барелів на добу, що на 3% менше, ніж за аналогічний період до 29 червня. Це мінімальне значення з 23 лютого. У порівнянні з березнем, коли частина країн ОПЕК+, включаючи Росію, почали поступово знімати обмеження на видобуток, введені в минулому році, обсяг морського експорту знизився на 200 тис. барелів на добу.
У той же час, в аналогічний період видобуток збільшився тільки на 60 тис. барелів на добу, що становить приблизно третину від дозволеного ОПЕК+ рівня.
На російських нафтопереробних заводах обсяг переробки зріс на 140 тис. барелів на добу, що додатково знижує кількість сировини, доступної для експорту.
Відповідно до домовленостей в рамках ОПЕК+, Росія обмежена в збільшенні видобутку нафти. Це пов’язано з необхідністю компенсувати попередні перевищення встановлених квот.
Згідно з поточними планами, до вересня планується подальше збільшення добровільних скорочень видобутку. Це, ймовірно, ще більше обмежить експортні можливості країни.
Хоча загальний обсяг експорту скоротився, тижневі показники свідчать про тимчасове збільшення. За тиждень до 6 липня обсяг поставок збільшився на 280 тис. барелів на добу і досяг 3,28 млн барелів. Це пов’язано з відновленням відвантажень після ремонтних робіт на терміналі Козьміно, розташованому на узбережжі Тихого океану.
За тиждень з Росії вийшло 30 танкерів з 22,96 млн барелів нафти. Це більше, ніж за попередній тиждень, коли 28 суден перевезли 21 млн барелів. Зростання відвантажень забезпечили порти Козьміно, Де Кастрі і Мурманськ. А ось з портів Приморськ і Усть-Луга на Балтиці поставки скоротилися.
Крім того, були здійснені поставки казахстанської нафти. З Усть-Луги і Новоросійська було відправлено по одній партії, а з Усть-Луги — дві.