Четверо українців увійшли до списку найзаможніших іммігрантів США. За кількістю мільярдерів-іммігрантів Україна посіла 9-те місце серед 41 країни.
Про це йдеться в публікації “Forbes”.
Ян Кум, співзасновник месенджера WhatsApp, народився в Києві. У підлітковому віці він емігрував до США разом із матір’ю та бабусею. Зараз Кум посідає дев’яте місце в загальному рейтингу мільярдерів зі статками $16,9 млрд. Після продажу WhatsApp компанії Facebook за $22 млрд у 2014 році він заснував інвесткомпанію Newlands. Ця компанія володіє акціями Meta і підтримує перспективні технологічні стартапи.
Леонід Радвинський – власник відомого онлайн-сервісу OnlyFans, який народився в Одесі в єврейській родині. Пізніше його сім’я переїхала до Чикаго. У 2023 році Радвінський посів 50-те місце в рейтингу Forbes зі статками в 3,8 млрд доларів.
Михайло (Майкл) Польський – засновник і генеральний директор компанії Invenergy LLC, яка займається відновлюваною енергетикою. У 1976 році він емігрував до США з дружиною, маючи при собі лише $500. Сьогодні його статки оцінюють у 2,5 млрд доларів, що дало йому змогу посісти 75-те місце у відповідному списку.
Макс Левчин народився в Києві, але зараз він співзасновник PayPal і голова фінтех-компанії Affirm Holdings. У 1991 році він переїхав до США. На момент складання рейтингу його статки оцінювалися в $2,1 млрд і дали змогу посісти 85-те місце в списку найбагатших людей. Левчин відомий як фінансовий інноватор і один із перших “paypal-мафіозі” – підприємців, які після продажу PayPal заснували безліч успішних компаній.
Серед іммігрантів у США в списку мільярдерів домінують представники технологічного сектора. Перше місце посідає Ілон Маск (Південна Африка) зі статками $393,1 млрд. На другому місці – Сергій Брін (Росія, Google) зі статками $139,7 млрд, а на третьому – Дженсен Хуанг (Тайвань, Nvidia) зі статками $137,9 млрд. Згідно з даними Forbes, наразі у США проживає рекордна кількість мільярдерів-іммігрантів – 125 осіб із 41 країни. Україна вперше за багато років увійшла в топ-10 цього списку.