Зараз окупанти не можуть швидко наступати, тому що їхня техніка відразу стає мішенню для ЗСУ.
Про це пише “Reuters”.
Під час військового конфлікту в Україні спостерігається значне зростання виробництва безпілотних літальних апаратів. Це пов’язано з їх відносною дешевизною, високою смертоносністю і тим, що вони розглядаються як один з ключових інструментів для стримування наступу російських військ в поточному і наступних роках.
“Українські військові називають зону, що охоплює близько 10 кілометрів по обидва боки фронту, “зоною смерті”. Тут дрони обох сторін можуть швидко виявити і нейтралізувати цілі”, – йдеться в матеріалі.
Два українських командири розповіли “Reuters”, що війна стала наймасштабнішим дроновим конфліктом в історії. Це знизило здатність Росії використовувати свої традиційні сильні сторони: чисельну перевагу, артилерію і танки.
Підкреслюється, що будь-який великий транспортний засіб, що знаходиться в зоні бойових дій, стає потенційною мішенню. Це означає, що російські військові більше не можуть так само швидко просуватися, як минулого року.
“Ворог бачить вас всюди, куди б ви не прямували і на чому б не пересувалися”, – розповів засновник системи, яка централізує відеопотоки від понад 15 000 українських військових екіпажів дронів на передовій “OCHI” Олександр Дмитрієв.
За словами українських командирів, Росія змінила свою тактику у відповідь на це. Тепер її війська діють невеликими групами по п’ять-шість осіб, використовуючи мотоцикли або квадроцикли, щоб виявити позиції українських військ.
У світлі недавніх заяв президента США Дональда Трампа про те, що Європа буде оплачувати військову допомогу Україні, деякі джерела, близькі до “Reuters”, вважають, що українські військові зможуть продовжувати боротися і протистояти Росії навіть без підтримки США.
У свою чергу, Конрад Музика, польський військовий експерт, який неодноразово бував на передовій, зазначив, що Україна прагне послабити силу російських атак. При цьому він підкреслив, що українські військові поки не можуть почати наступ.
Фахівець зазначає, що хоча безпілотники і трансформували характер бойових дій, не слід нехтувати артилерією і мінометами.
“Щоб завдати такого ж збитку, як артилерійський снаряд, буде потрібно безліч дронів. Дрони здатні частково компенсувати брак артилерії і дати невелику перепочинку, але вони не можуть повністю замінити артилерію”, – підкреслив Музика.