Деякі країни НАТО можуть захотіти ввести свої війська в Україну, якщо на майбутньому саміті у Вільнюсі на початку липня Києву не буде надано “реальних гарантій безпеки”.
Цю заяву, всупереч схожій тональності, зробив не глава СЗР Росії Сергій Наришкін, який упродовж більш ніж року стверджує про те, що “Польща готується ввести в Україну війська”, а колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен.
Заяву Расмуссена поспішив спростувати міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, який заявив, що до завершення війни країни НАТО не мають наміру вводити свої війська на територію України.
З моменту початку збройного конфлікту між Росією та Україною в лютому 2022 року, високопоставлені політики країн Заходу неодноразово заявляли про те, що не мають наміру прямо втручатися у війну з Росією. Зокрема, про це багато разів говорили генсек НАТО Єнс Столтенберг, президент США Джо Байден, а також інші американські, британські та європейські політики.
І ось, раптово, у червні 2023 року Расмуссен порушує тему можливого введення в Україну “військ деяких країн НАТО” у разі, якщо на саміті у Вільнюсі альянс не дасть Києву “реальних гарантій”. Тут потрібно зазначити, що країни Євросоюзу не сильно говорять бажанням воювати в Україні, а особливо, воювати своєю регулярною армією проти росіян.
І ось тепер, повертаючись до того, навіщо Андерс Фог Расмуссен заговорив про ймовірність введення в Україну “військ окремих країн НАТО” в разі ненадання Києву бажаних їм гарантій, ризикнемо припустити, що ця заява є елементом тиску Офісу президента України на альянс з метою отримати бажане. З огляду на дуже тісну співпрацю ексгенсека НАТО з ОП, а також умови, які українська влада виставляє Заходу, ця версія видається нам найбільш правдоподібною.
Схема виглядає зрозуміло: якщо ви не дасте нам таких потрібних і бажаних гарантій, то ваші люди підуть до нас в окопи, щоб разом з українськими захисниками боротися з агресією Росії.