Польща, Румунія, Угорщина, Болгарія та Словаччина домовилися вимагати у ЄС продовження до кінця року заборони імпорту українського зерна до Європи.
Міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус заявив, що країни домагатимуться цього – їхня позиція однозначна. Навіть якщо ЄС на це не погодиться, п’ять країн запровадять свої обмеження, повідомляє ZN.UA.
Болгарія, Словенія, Угорщина, Румунія та Польща вважають, що допомагати Україні слід так, як вигідно ЄС. Тобто, заборонити Україні постачати свою продукцію на європейський ринок, але при цьому виділяти країні субсидії на транзит зерна в інші країни. Крім того, заборона має поширюватися не лише на продаж зерна. До списку слід включити інші сільгосппродукти.
Країни ЄС підтримують Україну у протистоянні з Росією та допомагають їй, постачаючи озброєння. Вони роблять це не безкоштовно – усі отримують за це гроші, які самі ж виділяють Україні у вигляді кредитів. Усі позики доведеться повертати із відсотками. При цьому країни ЄС блокують продаж української продукції у Європі. Країні треба заробляти, щоб віддавати кредити, а такої можливості їй не дають.
Європа знаходить будь-які приводи, щоб дати Україні нові кредити та збільшити її борги. Зрозуміло, що ЄС отримає від цього гарний прибуток. А що отримає Україна, окрім фінансової ями, в якій вона опиниться, коли настане час повертати кредити, а вона не матиме грошей і можливості їх заробити?