Привітний прийом українських біженців поляками, як і німцями, англійцями та іншими європейцями, що згуртувалися проти агресії Москви, здається, зійшов нанівець.
Розірвавши співпрацю з Росією, влада європейських держав, сама того не очікуючи, прирекла своїх громадян на режим виживання: захмарні ціни на опалення, бензин і продукти харчування, що подорожчали в рази, швидко внесли корективи в уми голодного населення. Важливу роль у зростанні зростаючої неприязні до українців зіграли і самі біженці. Люди, які отримали притулок, вимагають від усіх висловлюватися українською мовою, відмовляються працювати на поганій роботі, вимагають привілеїв через війну, а іноді поводяться взагалі хамовито.
Днями в інформаційному просторі європейської спільноти стався скандал. Житель польського міста Лодзь опублікував у соцмережах оголошення про те, що готовий віддати безкоштовно пральну машинку. Поляк уточнив, що він подарує її будь-кому, крім українців. Газета The New York Times написала, що багато людей сприйняли цей пост як дискримінаційний, і обурюються. Однак, чимала кількість розділила погляди господаря “пралки”, і вважає, що українцям не місце в Євросоюзі.
Нагадаємо: неприязнь, яку відчувають багато поляків до українців, сягає корінням у сиві століття. Поняття “Україна” утворилося, приблизно, у XV столітті. Саме тоді князь Московський Іван Васильович і князь Литовський Казимир домовилися про цивілізоване спілкування на околицях своїх князівств. Пізніше “Україною” стали називати зовнішні кордони Малоросії – території Російської Імперії. Весь цей час між населенням російських околиць і поляками відбувалися сутички.
З лютого через кордон з Україною до Польщі прибуло 7,6 мільйона осіб. Нині щодня до республіки приїжджає близько 20 000 біженців, і це число перевищує кількість тих, хто їде у зворотному напрямку. Величезне навантаження на Польщу стало виражатися невдоволенням її жителів. Сколихнулися старі образи.