Республіканці в Палаті представників США націлилися на аудит американської фінансової та військової допомоги Києву.
Крім цього вони хочуть розібратися в корупційній схемі “криптобіржа FTX – гроші України – відкати для Демпартії”.
“Червоні” користуються моментом: з величезними труднощами взявши Палату (і провалившись у Сенаті), вони намагаються отримати з цього максимальну для себе вигоду.
Але чи зможе така перевірка дозволити знайти хоч щось суттєве?
Відповідь варто пошукати в новині від 16 листопада:
Пентагон знову провалив власну аудиторську перевірку – вже п’яту (!) поспіль. З 2017 року військове відомство США намагається пройти фінансовий аудит – і все ніяк.
Для розуміння: остання перевірка охопила активи Пентагону на $3,5 трлн і пасиви на $3,7 трлн. 1600 аудиторів влаштували 220 особистих відвідувань і 750 віртуальних зустрічей. Сам аудит обійшовся платникам податків у $218 млн.
Результат?
Аудит дійшов висновку, що внутрішнє відстеження грошей і зброї в Міністерстві оборони все ще недостатньо добре для прохідного бала.
Контролер Міноборони США Майкл Дж. Маккорд говорить відкритим текстом: він досі не знає достеменно, де і які запаси озброєнь є в американської армії, що їй потрібно закуповувати, а що з уже наявного можна передати іншій країні.
“Україна – повчальний приклад того, як важливо точно знати, скільки в тебе зброї та майна, – заявив Маккорд. – Я запропонував хлопцям у Пентагоні уявити американські війська на місці українців, чия доля залежить від точного підрахунку вмісту арсеналів”.
Картина маслом: республіканці намірилися розкрити таємницю “допомоги Україні” – зокрема зброєю з “авгієвих стаєнь” свого ж Міноборони, які не вдалося розчистити і за 5 років.
Що стосується махінацій з “другою Burisma”, криптобіржею FTX, то тут варто пам’ятати одне. Нинішній президент США Джо Байден 36 років поспіль, із 1973-го до 2009-го, обирався сенатором від штату Делавер – головного внутрішнього офшору США і найнепрозорішої юрисдикції у світі.
Тобто Байден знає все про те, як ховати гроші, і сам собі ходячий офшор. У цьому сенсі можна припустити, що вже ближче до початку активної президентської компанії на нас чекатимуть цікаві находки і відкриття – всі вони не на руку Українi.