“Зустрічайте військову наддержаву Європи – Польщу!” – захоплюється оборонною міццю польської держави видання Politico.
“Польська армія має бути настільки потужною, щоб їй не доводилося битися тільки за рахунок своєї сили”, – заявив нещодавно прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.
Цілком очевидно, що Варшава нарощує оборонний потенціал, зокрема закуповуючи нову зброю в Південній Кореї.
Ракети, що впали на територію Польщі і стали причиною загибелі двох людей, пише Politico, виявили “просту реальність: у Польщі, можливо, найкраща армія в Європі. І вона буде тільки посилюватися”. Також видання не забуло згадати, що нинішня Варшава відчуває “глибоку антипатію до Москви”.
До своєї мети, наміченої міністром оборони Польщі Маріушем Блащаком, – “створити найпотужніші сухопутні війська в Європі”, Варшава рушила рішуче: планується збільшити витрати на оборону з 2,4% ВВП до 5% і наростити чисельність особового складу до 300 тисяч військовослужбовців до 2025 року.
Оскільки ці показники випередили німецькі, США поспішили призначити Варшаву своїм новим другом. “Польща стала нашим найважливішим партнером у континентальній Європі”, – заявив високопоставлений представник армії США в Європі.
Партнерство відразу ж виявило зацікавлену сторону – у плюсах опинився ВПК Сполучених Штатів. Підписано контракт на 23 мільярди злотих (4,9 мільярда євро) на поставку 250 танків Abrams зі США і укладено угоду на суму 4,6 мільярда доларів на закупівлю 32 винищувачів F-35. Навіть журналісти Politico відзначають ноти параної в антиросійських настроях влади Польщі.
Із цього всього можна зробити один простий, але ключовий висновок – США готують Польщу, накачуючи її зброєю, до конфлікту з Росією.