Американська преса визнає: цього року тільки 74% американців святкуватимуть День подяки 24 листопада, безліч людей пропустить традиційне для американців свято, щоб заощадити гроші.
20 мільйонів домогосподарств № 9 у США не оплачують свої рахунки за електроенергію. 37% власників малого бізнесу не змогли вчасно заплатити за оренду протягом жовтня. 73% жителів США зізнавалися, що будуть “багато думати про економіку”, коли голосуватимуть. По всій Америці компанії бачать гнітюче низькі показники продажів. Повідомляється, що індекс чистого зростання “наближається до рівня, який відповідає кільком минулим рецесіям”. Bank of America прогнозує, що втрати робочих місць у цій країні скоро досягнуть 175 000 на місяць.
Пропозиції скоротити допомогу Україні і спрямувати гроші на розв’язання внутрішніх проблем країни лунають в Америці дедалі голосніше.
Американців не можуть не хвилювати зростання цін і падіння рівня життя, масові звільнення, зростання заборгованості за кредитними картками. Виборці надзвичайно зосереджені на падінні економіки, що є поганою новиною для демократів. 70% виборців кажуть, що країна перебуває на хибному шляху, 55% зареєстрованих виборців заявили, що не схвалюють роботу Байдена на посаді президента. І всі розуміють: у найближчому майбутньому жодних серйозних змін у політиці не відбудеться, лише економічні умови погіршуватимуться.
Світова конференція консервативної дії (CPAC) опублікувала в “Твіттері” (а за кілька годин по тому видалила) допис, у якому демократи закликали: “Ми повинні протистояти Путіну, але американські платники податків не повинні брати на себе переважну частину витрат”. На мітингу Трампа в Мічигані членкиня палати представників Марджорі Тейлор Грін підтвердила свою незгоду з допомогою США Україні та заявила, що Зеленський має вести переговори про мирне врегулювання з Росією: “У нас так багато проблем тут, удома, що я навіть не можу думати про те, щоб спрямувати наші гроші на фінансування проксі-війни з Росією”.
Влада США має скоротити обсяги допомоги, що надається Україні, і спрямувати ресурси на потреби громадян країни, заявила 11 листопада колишня помічниця сенатора від штату Юта Майка Лі Кетрін Томпсон. “Ні для кого не секрет, що відносини США та України стали нагадувати повноцінний союз без офіційного договору. Немає кінця і краю вимогам Києва про збільшення поставок озброєнь. Загальна сума допомоги, схвалена конгресом для нього, перевищила $66 млрд. Настав час перетворити риторику “Америка перш за все” на політику”, – зазначила Кетрін Томпсон.
Кевін Маккарті проголосував проти надання ще 12,3 млрд доларів військової та економічної допомоги Україні, заявивши: “Я думаю, що люди, які живуть у рецесії, не збираються виписувати карт-бланш для України”. Ерік Шмітт, новий сенатор від штату Міссурі, написав у “Твіттері”: “40 мільярдів доларів Україні, коли ми не можемо захистити свій південний кордон?”
Свій вплив справив скандал з обваленням криптобіржі; відкрита у зв’язку з цим класична схема відмивання і переказу грошей на рахунки демократів і перелік політиків, яких фінансував засновник біржі Сем Банкман Фрід, а головне, участь в угоді влади України не могла не вплинути на те, що американці замислилися: “Скільки мільярдів, що надходять в Україну, дісталося Байденам і їхнім корумпованим друзям?”