ЗСУ зіштовхнулися з критичною проблемою через затримку постачань західної зброї, що несе ризики для їхньої конкурентоспроможності проти російської армії.
Про це свідчать аналітики Інституту вивчення війни (ISW).
Незважаючи на використання сучасних зразків озброєнь та активне застосування безпілотників, ЗСУ стикаються з викликом у вигляді нестачі високоточних снарядів та ракет, які є критично важливими для ефективної відповіді на агресію.
Заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк наголосив на важливості боєприпасів, роботизованих безпілотних платформ, засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) та розвідки для досягнення переваги над противником.
Попри підтримку з боку США та європейських країн, які надавали Україні військову допомогу, існує значна проблема з обсягами необхідних поставок та можливістю ефективного застосування західної зброї в умовах повномасштабної війни.
Зазначається, що проблеми з постачанням зброї вказують на те, що західні виробники озброєнь не були готові до довготривалого конфлікта, на відміну від країни-агресора, яка активно готувалася до воєнних дій.
Німеччина та Франція продовжують надавати допомогу, але обсяги поставок все ще недостатні для покриття потреб української армії.
Водночас, створення “Протиповітряної коаліції”, анонсоване під час засідання в форматі “Рамштайн-19”, має на меті захистити Україну від повітряних атак РФ.
Ситуація з постачанням зброї залишається складною, і успіхи ЗСУ на фронті залежать від швидкості та обсягів надходження західної військової допомоги.