В останньому звіті, опублікованому в Financial Times, вказується, що США звинуватили Китай в істотній допомозі Росії у військовій сфері.
Згідно з даними американської розвідки, Китай поставив Росії двигуни для крилатих ракет та безпілотників, а також обладнання для виробництва балістичних ракет. Це включає в себе не тільки поставки готових компонентів, але й сприяння в спільному виробництві безпілотників.
Крім того, було відзначено, що Китай поставив Росії 90% всього імпорту мікросхем, використовуваних у виробництві танків, ракет та літаків в 2023 році.
Також Пекін надав Росії супутникові зображення і допомагав у модернізації космічних технологій.
Денніс Уайлдер, колишній провідний військовий аналітик ЦРУ з Китаю, який зараз працює в Джорджтаунському університеті, підкреслив, що обсяг підтримки “набагато перевищує попередні оцінки “і свідчить про “узгоджену програму лідерів Китаю”.
У відповідь на ці дії, США закликали Євросоюз посилити санкції проти Китаю. Вашингтон наполягає на використанні економічних інструментів, щоб змусити Пекін припинити військову підтримку Москви. За словами американських представників, з 2022 року ЄС запровадив санкції проти лише трьох китайських корпорацій, тоді як США включили до санкційних списків понад 100 юросіб.
Напередодні зустрічі канцлера Німеччини Олафа Шольца з китайським лідером Сі Цзіньпіном, представники Німеччини висловили стурбованість з приводу китайських поставок, що підтримують російські військові зусилля. Поїздка Шольца в Китай намічена на 16 квітня, і очікується, що питання військової підтримки Росії будуть основною темою переговорів.