Україна просить США про постачання касетних боєприпасів. Німецькі політики і ЗМІ стверджують, що Київ нібито має право завдавати ударів по Росії. Чи можна вважати, що Захід дав згоду на удари по Росії.
Українські офіційні особи закликали адміністрацію президента США Джо Байдена та членів конгресу надати військовим України касетні боєголовки. Це зброя, яка заборонена більш ніж у ста країнах.
Така інформація з’явилася у статті CNN, у якій журналісти Наташа Бертран, Алекс Марквардт і Закарі Коен охарактеризували це прохання як “один із найсуперечливіших запитів, які українці робили до США з моменту початку спецоперації”.
Як стало відомо CNN, високопосадовці адміністрації Байдена розглядали цей запит протягом кількох місяців, але не відхилили його категорично.
“Касетні боєприпаси розкидають на великих площах “вибухові частини”, які можуть не вибухнути під час удару і тому становлять ризик для будь-кого, хто випадково зіткнеться з ними. Під час детонації вони завдають важких множинних осколкових поранень через десятки суббоєприпасів, що детонують одночасно”, – пояснив CNN Марк Гізнай, експерт зі зброї та заступник директора з озброєнь Human Rights Watch.
Проте адміністрація Байдена не відмовилася від цього варіанту як крайнього заходу, якщо запаси боєприпасів стануть небезпечно низькими.
Останніми тижнями в західній пресі активно просувається ідея про те, що Україна має право завдавати ударів по російських територіях.
Зокрема, про це заявив офіційний представник уряду Німеччини Штеффен Хешебрайт:
“Україна не зобов’язана обмежувати свої оборонні зусилля власною державною територією”.
Так політик прокоментував повідомлення про нещодавні удари українськими безпілотниками по військових аеродромах на території Росії.
Німецьке видання Bild, у свою чергу, випустило матеріал із заголовком “Україна тепер може бомбити навіть Москву”. Журналіст Юліан Рьопке написав:
“Після українських атак на дві російські військові бази в глибині країни зрозуміло одне: Москва також може стати ціллю українських безпілотників”.
Держсекретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен, коли намагався роз’яснити позицію Вашингтона на тлі атак, завданих по території Росії, радше виправдовував США, але не засуджував українські удари.
“Сполучені Штати не заохочували українські удари всередині Росії. Штати надали Києву обладнання тільки для оборонних цілей”, – сказав Блінкен журналістам на зустрічі з австралійськими міністрами у Вашингтоні.
При цьому Блінкен зробив застереження про те, що теоретично ніхто не може заборонити Україні завдавати ударів по території РФ.
У цьому сенсі ми бачимо, що західна преса і політики готують громадську думку до потенційних ударів по російській території, причому, включно зі столицею Росії – Москвою. Чи буде користуватися цими можливостями Київ, невідомо. Однак факт залишається фактом – ми все ближче до моменту, коли ЗСУ завдадуть чутливих ударів по агресору.