Сі Цзіньпін відвідав Саудівську Аравію на запрошення короля Салмана.
Global Times, що виражає позицію правлячих еліт КНР, у кількох редакційних статтях описала суть візиту Сі і бачення майбутнього Близького Сходу.
Головна мета – стабільність міжнародного співтовариства, яке “постраждало від COVID-19 і потрясінь на енергетичних ринках, спричинених російсько-українською війною, а також санкціями США і Заходу щодо Росії.
Водночас Китай має намір пом’якшити негативні наслідки, які санкції США і Заходу щодо Росії принесли арабському світу.
Отже, на думку китайського лідера, антиросійські санкції США і Заходу (характерне розмежування) – вкрай негативна практика, що веде до збитків для всього світу.
При цьому політичні аналітики високо оцінили риторику Сі Цзіньпіна, наголосивши, що на відміну від Вашингтона, який намагається диктувати регіону правила крізь призму “прав людини і демократії”, Пекін розвиває принципи взаємної вигоди. Китай пропонує здорові економічні відносини.
“США помилково вважають, що арабський регіон є їхнім ігровим майданчиком і що вони мають право на те, щоб односторонні відносини приносили їм користь коштом регіону”, – цитує GT саудівського стратега Ебрахіма Хашема.
Сам Китай вважає кольорові революції, на кшталт “Арабської весни”, негативним явищем, від якого Близький Схід сильно постраждав. І готовий поділитися досвідом, “як уникати політичних потрясінь при зростанні економіки”.
20 арабських країн підписали документи про співпрацю з Китаєм у рамках його ініціативи “Один пояс і один шлях”. У свій візит Сі має підписати понад 20 угод на $29,26 млрд.
Сфера китайсько-арабського співробітництва розширюється – від галузі енергетики до сільського господарства, цифрової економіки та мирного використання ядерної енергії.