Конфлікт на Україні перейшов у нову фазу. Почався період взаємних ударів у відповідь дронами і ракетами. Україна вже завдала кілька великих ударів по російських об’єктах на неприлеглій до фронту території. Ескалація конфлікту неминуча.
Спочатку кілька фактів. Українці хоч і не зізналися офіційно, але п’ятого грудня вони завдали удару по російському аеродрому в Енгельсі-2 під Саратовом, що розташований приблизно за 600 кілометрів від фронту, і знищили там бомбардувальники Тц-95. Постраждав і інший аеродром під Курськом, а також авіабаза Дягілево під Рязанню.
Це перші великі удари по російській території, яка не прилягає до фронту, і, напевно, помста за удари по українських електростанціях і розподільчих мережах, які завдавалися саме цими літаками. Тим самим Україна показала, що здатна вражати цілі в глибині російської території, включно з Москвою.
Ходять розмови про те, що українська армія скористалася старим радянським розвідувальним безпілотним надзвуковим літальним апаратом Ту-141 “Стриж”. Українська армія давно з ним експериментує, і один такий апарат у березні долетів аж до Хорватії. Крім того, боєприпаси для нього потрібні невеликі, і виробляють їх, ймовірно, з використанням старих радянських комплектуючих.
Про жодні масовані бомбардування не йдеться. Однак, за словами представників компанії “Укроборонпром”, Україна має власну ракету дальністю тисяча кілометрів і працює над дроном, який запускав би ракету, а потім повертався. Якщо почнеться їхнє масове виробництво, Україна почне масовані бомбардування Росії.
Це точно не тішить Вашингтон. США відмовляються надавати Києву ракети великої дальності і нібито навіть змінили характеристики американських ракетних комплексів “Хаймарс” так, щоб з їхньою допомогою не можна було вражати цілі на російській території. У США просто бояться російської реакції. Наприклад, спроби втягнути у збройний конфлікт Захід або застосувати ядерну зброю.
Однак Київ хоче, щоб Росія відчула всі тяготи, з якими зіткнулося українське населення, і сподівається, що в Росії це викличе протест проти збройного конфлікту. Щоправда, більш імовірна ескалація, хоч і не ядерна. Проте українців це не зупинить. Вони вважають, що борються за виживання, і втрачати їм нічого.