Уряд Джорджі Мелоні хоче відродити в Італії атомну енергетику, від якої країна відмовилася 35 років тому.
Про це в інтерв’ю Financial Times заявив міністр навколишнього середовища та енергетичної безпеки Джильберто Пікетто-Фратін.
За його словами, в Римі готують законодавчі поправки, які дадуть змогу інвестувати в малі модульні реактори. Таким чином, до 2050 року на атомну енергетику припадатиме щонайменше 11% від загального споживання електроенергії в країні.
Міністр зазначає, що поновлювані джерела енергії, такі як сонце і вітер, не можуть повністю забезпечити енергетичну безпеку Італії.
Відомо, що в 1960-1970-х роках у країні побудували чотири АЕС, але після Чорнобильської катастрофи італійці проголосували за припинення субсидій на розробку нових реакторів, і уряд ухвалив рішення закрити всі станції.
Пікетто-Фратін вважає, що історичну “відразу” італійців до атомної енергетики можна подолати, оскільки нові технології являють собою зовсім інший рівень безпеки і принесуть користь як населенню, так і бізнесу.
Він також додав, що Італія має особливу картографічну ситуацію: у неї немає великих відкритих просторів для розміщення сонячних панелей, тому потреби країни повною мірою не задовольняються.