Депутати ВР підтримали в першому читанні законопроект про звільнення від покарання за дезертирство і самовільне залишення військової частини.
Про це повідомляє “Фокус”.
За інформацією джерела з посиланням на Міноборони, від кримінальної відповідальності пропонують звільнити тих військових, які вчинили такі проступки вперше, і готові повернутися на службу в армії.
Якщо закон ухвалять, то їм доведеться самостійно звертатися до слідчого і прокурора з повідомленням про дезертирство. Крім того, підозрюваним буде потрібно звертатися у свою військову частину до командира за отриманням схвалення на повернення до лав ЗСУ.
“Наразі маємо створити систему, яка б вирішила ситуацію з поверненням до строю військовослужбовців. Саме тому чинне законодавство потребує змін. Існує багато випадків, коли військовослужбовці, які самовільно залишили частину, бажають повернутися в армію. Ми повинні надати їм таку можливість і створити умови для їхнього повернення”, – вважає заступник міністра оборони Наталія Калмикова.
Наразі в Україні заведено 10 584 справи з приводу самовільного залишення військових частин на якийсь термін, і 7 306 справ з приводу дезертирства із ЗСУ. Згідно з чинним законодавством люди, які вперше вчинили подібні злочини, не звільняються від покарання. Навіть якщо вони розкаялися і готові повернутися в армію, їм все одно доведеться відповідати за скоєне.
На думку нардепа Олексія Гончаренка, карати за дезертирство повинні тільки тих, хто не хоче повертатися на службу в ЗСУ і воювати на фронті. Людей, які усвідомили свої помилки, карати не повинні.