Президентські вибори у США будуть жорсткими. Між собою доведеться змагатися з різними кандидатами, що є ознакою демократії, повідомляє “ASPI”.
За словами глави Офісу президента Михайла Подоляка, слід спокійно ставитись до будь-якого вибору американців. Те, як поведеться новий президент США, визначить майбутнє цієї країни. Або вона залишиться світовим лідером або втратить цей статус, якщо припинить підтримувати Україну. Якщо РФ зможе зайняти лідируючі позиції у світі, у перспективі це створить загрозу системі безпеки США.
“Ця підтримка сьогодні не є такою дорогою, як здавалося. Все ж таки 60 мільярдів доларів (а ми говоримо про конкретні пакети допомоги від США), при тому що мілітарний бюджет самих Штатів трохи більше 900 мільярдів доларів – незрівнянні з ціною глобального лідерства”, – підкреслив Подоляк.
На саміті світу Україна пропонувала обговорити та ухвалити певні правила війни. Наприклад, має бути заборонено завдавати ударів по енергетичних об’єктах чи критично важливій інфраструктурі. Поки що світова спільнота рішення не прийняла. Утім, узгоджувати якісь правила воєнних дій завжди непросто.
“Сьогодні Україна чи не єдина країна, яка вміє захищати і територію, і свої правила життя, і свої цінності в такій масштабній війні. Це підсвідомо все сприймають як вияв величезного потенціалу української нації”, – зазначив Подоляк.
Глава Офісу президента закликав українців не висловлювати особливої стурбованості з приводу перемоги Камали Харріс, Дональда Трампа чи ще когось. По-перше, вибори – це справа американців. По-друге, Україна має бути однаково зацікавлена як у підтримці демократів, так і у підтримці республіканців.
У США не готові йти на радикальні заходи проти РФ, хоч там усвідомлюють небезпеку ситуації. Еліти країни більше думають про співпрацю та бізнес, адже на війну такого масштабу, як в Україні, ніхто не очікував. З російською політичною елітою складно про щось домовлятися з огляду на нинішню ситуацію у світі. Продовження підтримки України – справа честі союзників, якщо вони не хочуть виглядати слабкими.