Брак кадрів у таких країнах, як Чехія, Польща, Румунія і Словаччина, став загальноєвропейською проблемою, оскільки їхній військовий потенціал перебуває на критично низькому рівні.
Про це повідомляє газета Reuters.
За даними видання, влада цих країн намагається набрати нових солдатів і утримати досвідчених, але низькі зарплати порівняно з цивільними професіями не приваблюють їх.
Зазначається, що їм важко підтримувати чисельність військ, а необхідність витрачати на озброєння 2% ВВП означає, що вони купують техніку, якою нікому користуватися.
Відомо, що наразі 80 молодих чехів проходять військову підготовку на закритій базі біля Праги. Навчання було доручено 4-му корпусу швидкого реагування, боєздатність якого становить 50%.
У статті йдеться про те, що, щоб набрати більше солдатів, Міноборони Чехії навіть видало указ про зниження медичних вимог до новобранців і збільшення виплат під час набору, але громадяни не можуть заповнити нестачу, і 9 000 професійних солдатів уже покинули службу.
Тим часом у Румунії 43% офіцерських посад не заповнені, а з 4 батарей протиракетної оборони Patriot у строю тільки 2. Те ж саме стосується і винищувачів, оскільки пілотів не вистачає.
Таким чином, інноваційні стратегії набору, що застосовуються східноєвропейськими державами, не приносять результатів, оскільки молоде покоління впевнене, що може заробити більше грошей без ризику для життя на цивільній роботі.