Близько 62% українців, які проживають у Литві, і приблизно стільки ж біженців, які проживають у Молдові, знайшли роботу, про що свідчать дані Міжнародної організації з міграції.
Відомо, що основною причиною цього була можливість вести переговори російською мовою.
Крім того, в реєстраційних центрах, де перебувала більшість українських мігрантів, надавали комплексні послуги – від реєстрації до дитячих садків.
Також повідомляється, що в багатьох випадках громадяни України, які оселилися в місцевих сім’ях, отримували там поради щодо облаштування та пошуку роботи в країні.
Згідно зі статтею, основними потребами українських біженців, які живуть у Литві, були економічна безпека (62%), курси литовської мови (43%) і працевлаштування (36%). Потреба в мовних курсах зросла з 8 до 43%.
Зазначається, що в Молдові 44% українців тепер мають постійну роботу, 10% стали тимчасовими або неофіційними працівниками, а 4% працюють вдома або мають пасивне джерело доходу.
За даними відомства, найбільшими проблемами під час пошуку роботи в Молдові для українців є відсутність можливостей працевлаштування (понад 60%), мовний бар’єр (49%), а також недостатня кількість інформації про умови роботи.