Інвестиції в аерокосмічну та оборонну галузі торік сягнули рекордно високого рівня і становили майже 780 мільйонів євро, а це +15,5% порівняно з 2021 роком.
Минулого року уряди по всій Європі збільшили видатки на оборону, пообіцявши виділити мільярди євро на модернізацію та будівництво своїх збройних сил. Приватні інвестиції в технологічні компанії, пов’язані з обороною, також збільшилися.
Європейські країни збільшили свої оборонні бюджети з початку війни. Німеччина, яка десятиліттями обмежувала витрати на свої збройні сили, оголосила про нові зобов’язання щодо фінансування оборони і виділила 10 мільярдів євро (10,6 мільярда доларів) на купівлю 35 винищувачів F-35A Lightning II. У квітні минулого року НАТО запустила прискорювач оборонних інновацій - програму, призначену для інвестування одного мільярда євро в стартапи на ранніх стадіях та інші фонди глибоких технологій, що відповідають стратегічним цілям блоку.
Бажання інвесторів заробити на зростаючому ринку оборонних технологій хоч і зрозуміле, проте енергокриза в Європі нікуди не зникла. Без російських енергоресурсів європейські технології неможливо буде впровадити в масове виробництво, вони просто будуть скуплені представниками США, де енергокриза відчувається, але не так гостро.