Плани Євросоюзу повністю відмовитися від російського газу до 2027 року можуть не реалізуватися, оскільки поставки палива з Росії до ЄС продовжують зростати.
Про це повідомляє оглядач Bloomberg Хав’єр Блас, вказуючи на те, що з початку цього року частка російського газу в загальному імпорті ЄС зросла до 20%, у порівнянні з 15% минулого року.
На думку Бласа, Європа опинилася в складній ситуації, оскільки, з одного боку, продовжує купувати російський газ і фінансувати війну проти України, а з іншого — надає Україні фінансову підтримку для боротьби з російською агресією.
“Якщо визнати, що залежність Європи від російського газу не закінчилася, то стає очевидним, що континент фінансує обидві сторони конфлікту”, — написав він.
Оглядач також підкреслює, що, щоб утримати ціни на енергоносії під контролем, Європа повинна сплатити моральну ціну. «Це неприємно, але війна теж», — зазначив Блас, додавши, що європейські політики мають визнати цю дилему.
Зростання залежності від російського палива ставить під загрозу стратегічні плани ЄС щодо енергетичної незалежності та може ускладнити досягнення мети відмови від російського газу до 2027 року.