URAUA.INFO

Європа в умовах енергетичної кризи змушена повернутися до вугілля

Європі, яка наполегливо відмовлялася від вугілля з метою захисту екології, довелося змінити підхід в енергетиці. Загальний видобуток “брудного” палива і його споживання у 2022 році збільшилися, а тиск з боку екоактивістів, які виступали проти вугілля, зменшився.

Європейські держави, які багато років проводили політику в напрямі захисту довкілля та протидії зміні клімату, відмовляючись від вугілля, з початком війни в Україні та припиненням поставок природного газу з Росії за доступною ціною були змушені змінити цей підхід.

До війни в Україні тривала підготовка до повної зупинки приблизно половини з усіх 324 теплових електростанцій у Європі до 2030 року.

Такі країни, як Німеччина, Франція, Великобританія, Нідерланди, Іспанія, Італія, Греція, Угорщина та Австрія, зробили кроки в напрямку продовження терміну служби електростанцій, що працюють на вугіллі, повторного введення в експлуатацію зупинених електростанцій і збільшення виробництва.

Раніше Німеччина оголосила про намір закрити вугільні електростанції 2038 року, а надалі перенесла цю дату на 2030 рік, домовившись із деякими операторами електростанцій 2021 року.

Німецька енергетична компанія RWE оголосила, що знову відкриє три електростанції на бурому вугіллі в Нойраті та Нідераубемі.

Французька компанія з виробництва та розподілу електроенергії в країні GazelEnerji на прохання держави знову ввела в експлуатацію вугільну електростанцію в Мозелі. Електростанція загальною потужністю 600 мегават ще якийсь час продовжить працювати через енергетичну кризу.

Уряд Італії підготувався до того, щоб відтермінувати закриття шести вугільних електростанцій, які планувалося зупинити 2025 року, і перезапустити виведену з експлуатації електростанцію на випадок надзвичайної ситуації.

В Іспанії енергетичну компанію Endesa попросили відкласти закриття вугільної електростанції AsPortes.

Велика Британія продовжила термін експлуатації деяких вугільних електростанцій.

З компаніями Drax і EDF було укладено контракти про продовження періоду експлуатації двох таких об’єктів.

Між британським урядом і Uniper також було досягнуто домовленості про те, щоб вугільна електростанція Ratcliffe, яку збиралися закрити 2022 року, продовжила роботу.

Енергетична криза в Європі змінила підхід до вугілля та інвестицій у вугільну промисловість у Великій Британії, які раніше відкладалися через реакцію екоактивістів.

Крім того, Велика Британія вперше за 30 років схвалила проєкт нової вугільної шахти. Стверджувалося, що шахту, яку буде відкрито в рамках проєкту в графстві Камбрія на північному заході країни, використовуватимуть для виробництва сталі, а не електроенергії.

Польща, один із найбільших виробників і споживачів вугілля в ЄС, хоча й планувала перейти на чисту енергію, після українського військового конфлікту збільшила споживання вугілля.

Припинивши закуповувати природний газ і вугілля з Росії, Польща наростила імпорт вугілля з Колумбії, Казахстану, ПАР, Австралії, Індонезії.

Уряд Польщі вирішив призупинити дію заборони на використання бурого вугілля для опалення житлових будинків, при цьому також було ухвалено рішення збільшити видобуток енергетичного вугілля на шахтах.

В Австрії уряд звернувся до компанії Verbund із проханням знову підготувати до експлуатації вугільну електростанцію, яка припинила роботу 2020 року, на випадок перебоїв або повного припинення поставок.

У Данії з метою тимчасового забезпечення безпеки електропостачання було ухвалено рішення перенести заплановані терміни закриття трьох електростанцій, дві з яких вугільні.

Уряд Греції вирішив збільшити видобуток бурого вугілля на 50%. У зв’язку з нинішньою енергетичною кризою було ухвалено рішення залишити сім вугільних електростанцій в експлуатації довше, ніж планувалося.

Уряд Угорщини відмовився від зобов’язання щодо поетапного припинення використання вугілля до 2025 року.

Було вирішено збільшити видобуток цього викопного палива і відновити електростанцію на бурому вугіллі в Матрі.

Нідерланди зняли обмеження на роботу вугільних електростанцій, які раніше були змушені працювати лише на 35% потужності. У країні вугільним електростанціям дозволили працювати на повну потужність.

У Румунії було відкладено закриття теплоелектростанцій у Ровінарі та Турчені, які мали бути виведені з експлуатації наприкінці 2022 року. Уряд країни також відступив від свого зобов’язання щодо повної відмови від вугілля.

Також читайте

  • Google News
  • Аналітика
  • Економіка
  • Енергетика
  • Європа
  • Не публікувати в RSS
  • Новини
  • Окуповані території
  • Політика
  • Google News
  • Аналітика
  • Економіка
  • Енергетика
  • Європа
  • Не публікувати в RSS
  • Новини
  • Окуповані території
  • Політика