Якщо абонент не використовує природний газ та не оплачує послуги доставки, він все одно може зіткнутися з судовим розглядом.
Про це повідомляє OBOZ.UA на основі аналізу судових рішень щодо позовів газопостачальних компаній.
Громадянам України необхідно вносити оплату за послуги з транспортування природного газу, навіть якщо вони не використовують його. У разі несплати газові компанії можуть стягнути борг через суд.
Щомісяця мешканці отримують рахунки за послуги з транспортування газу, незалежно від обсягу використаного пального. Компанії, що займаються розподілом газу, підтримують роботу системи та ремонтують її. За це вони беруть платню.
Розмір щомісячних платежів може коливатись від кількох десятків до кількох сотень гривень. З початку 2025 року у платіжках за комунальні послуги відбудуться зміни. Тепер вартість газу залежатиме від обсягу його споживання у період із жовтня 2023 року до вересня 2024 року. Вартість транспортування газу варіюється в залежності від регіону, оскільки обсяг споживання в кубічних метрах поділяється на 12 місяців та помножується на місцевий тариф на розподіл.
Наприклад, якщо за рік було витрачено 1000 кубометрів газу, то щомісячна плата становитиме 83,33 кубометри. У Києві вартість доставки становитиме 31,99 гривень, а у Луцьку – 156,9 гривень.
У деяких ситуаціях люди, які залишили країну у статусі біженців, згодом стикаються із судовими рішеннями, які зобов’язують їх погасити заборгованість за газ. Щоб уникнути нарахування платежів, слід звернутися до обласного газового господарства та попросити відключити подачу газу.
“Необхідно звернутися до вашого оператора ГРМ (обл – або міськгазу), якому ви платите за доставку (розподіл) газу. Саме він відповідає за облік та нарахування обсягів спожитого палива. Оператору ГРМ потрібно надати: заяву про припинення постачання газу із розірванням договору про доставку (розподіл) газу; або докази про відключення”, – повідомили у Нафтогазі.