Молодь із медичною освітою на тимчасово окупованих територіях Луганської області відмовляється працювати в установах, підконтрольних загарбникам.
Про це повідомляє Східна правозахисна група на своїй сторінці у Facebook.
За словами заступниці директора Луганського центру екстреної медицини так званої “ЛНР” Лариси Бондаренко, у 2024 році з 40 випускників “Свердловського медичного училища” лише невелика частина залишилася працювати в регіоні.
Загалом, за даними окупаційної адміністрації, минулого року лише 15 випускників медичних коледжів погодилися працювати в медичних установах, підконтрольних окупантам.
На сьогодні дефіцит кадрів у системі швидкої допомоги на тимчасово окупованих територіях Луганщини досягнув критичних 51%. Незважаючи на обіцянки подвоєних виплат за програмами “Земський лікар” і “Земський фельдшер”, молоді фахівці або продовжують навчання в університетах, або залишають захоплені території.
Експерти наголошують, що такий відтік кадрів демонструє небажання молоді пов’язувати своє майбутнє з окупаційним режимом. Ця тенденція також вказує на серйозну кризу в медичній сфері на окупованих територіях. Фінансові стимули не здатні змінити ситуацію, що лише підкреслює провал стратегій Росії щодо утримання населення.
Правозахисники додають, що молоді медики обирають свободу та перспективи поза окупаційним режимом, тим самим руйнуючи спроби окупантів налагодити стабільність у захоплених регіонах. Цей тренд є не лише символом опору, але й свідченням провалу пропагандистських обіцянок Кремля.