Імовірність швидкої реалізації масштабного плану відновлення України (умовного «плану Маршалла») наразі становить менше ніж 15% і не враховується під час складання макропрогнозу.
Про це повідомляє Нацбанк.
Як зазначається в його інфляційному звіті за січень, на післявоєнне відновлення України необхідні сотні мільярдів доларів, що передбачають тісну співпрацю з міжнародними кредиторами та донорами.
«Масштабні надходження коштів на відновлення не закладені в припущення базового сценарію макроекономічного прогнозу, адже акумуляція таких ресурсів та деталізація відповідної програми тривають», - зазначають у НБУ.
Однак регулятор вважає, що в разі запуску такої програми темпи зростання економіки та доходів населення будуть навіть вищими за очікувані.
Раніше енергетики розповіли, що повне відновлення енергетичної інфраструктури України потребуватиме від року до півтора. За словами міністра енергетики України Германа Галущенка, Україна утримає енергосистему, незважаючи на нові хвилі російських ракетних атак. І це стане одним із наших кроків до перемоги.
Водночас прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україні знадобиться 17 млрд доларів на відновлення у 2023 році. Також Шмигаль наголосив на пріоритетності інтеграції України у внутрішній ринок ЄС, зокрема, на важливості до кінця 2024 року зберегти безмитне ввезення українських товарів до Євросоюзу.