Наразі розшукується понад 60 тисяч осіб. Більшість із них зникли безвісти внаслідок воєнних дій та окупації. Приблизно для 10 тисяч осіб є підтвердження, що вони перебувають у полоні.
Інформацією про це поділився Артур Добросердов, уповноважений з питань пошуку зниклих безвісти в особливих обставинах.
“Йдеться як про офіційні підтвердження – від країни-агресорки через Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) – так і про неофіційні”, – сказав він.
Згідно з інформацією, наданою Добросердовим, основними неофіційними джерелами відомостей є свідчення людей, які повернулися з полону, а також дані, отримані в результаті пошуку у відкритих джерелах. Крім того, деякі громадяни Російської Федерації, зокрема військовослужбовці, публікують в інтернеті інформацію, яка свідчить про перебування людей у полоні.
Він нагадав, що з травня 2023 року в Україні існує єдиний реєстр зниклих безвісти. До цього реєстру включаються всі особи, зниклі безвісти з 2014 року. У ньому містяться відомості про військовослужбовців і цивільних осіб, осіб без громадянства та іноземців, які на законних підставах перебувають на території України.
Крім того, у реєстрі є розділ, присвячений неідентифікованим тілам. Це дає змогу відстежувати перебіг розслідування та всі дії, які можуть сприяти ідентифікації тіла.