Повернення останків загиблих захисників з тимчасово зайнятих територій або з Російської Федерації – це шанс для безлічі родин дізнатися правду про долю своїх рідних і гідно провести їх в останню путь.
Заступник міністра внутрішніх справ України, полковник Леонід Тимченко розповів в інтерв’ю виданню “Цензор.НЕТ”, як Україна повертає полеглих героїв.
Нині основним способом встановлення особи, який використовують професіонали, є визначення за зразком ДНК.
Полковник зазначив, що після останньої операції з повернення останків на батьківщину відсоток ідентифікованих фрагментів поки невисокий. Не всі тіла було ретельно досліджено, і не у всіх було взято зразок ДНК для створення профілю і додавання його до Єдиної бази даних геномної інформації людини.
Тимченко також розповів про випадки, коли взагалі не вдається ідентифікувати людину.
“Можна три рази відбирати біологічний матеріал, а ДНК-профіль не буде виводитися”, — розповів заступник міністра.
Тимченко навів як приклад трагедію зі збитим Іл-76, де перебувало близько 60 українських військовополонених. За його словами, понад 500 фрагментів тіл із цього літака було повернуто.
“Коли ми отримуємо пакет і бачимо, що там частини тіл, розуміємо, що йдеться про рештки не одного тіла”, – додав Тимченко
Він повідомив, що в ситуаціях, коли не вдається встановити особу загиблих, їх тимчасово ховають. Наразі розглядається можливість поховання невпізнаних тіл на військовому кладовищі з дотриманням усіх необхідних почестей.