Сучасна війна в Україні та зростаючий попит на зброю у світі радикально змінили ситуацію на ринку металів, але країни ЄС і НАТО виявилися не готові до цих змін.
Про це в інтерв’ю Financial Times розповів відомий підприємець у сфері гірничодобувної промисловості Роберт Фрідланд.
За його словами, оборонні бюджети країн значно зросли, але їхня промисловість стикається з нестачею ключових матеріалів, таких як мідь, графіт, германій і рідкісні метали, необхідних для виробництва боєприпасів, безпілотників, супутників і серверних пристроїв.
Фрідланд зазначає, що американські високопоставлені чиновники стурбовані, оскільки у Вашингтона просто немає металів, які потрібні сучасній війні.
Експерт пояснив, що типовий 155-міліметровий боєприпас містить до 1 кг міді, але попит на неї з боку західних військових зростає на 15-18% на рік. Ба більше, ці ж метали необхідні для живлення всього – від сонячних батарей до електромереж.
Він зазначає, що це створює безпрецедентний дефіцит, спонукаючи гігантів гірничодобувної промисловості прискорювати розробку нових родовищ.
Аналітики попереджають, що якщо Білий дім і його союзники не переглянуть свою політику щодо найважливіших ресурсів, їхня військова перевага може бути втрачена, що негативно позначиться на допомозі Україні у війні проти окупантів.
У статті йдеться про те, що оборонний резерв Сполучених Штатів уже зараз покриває менше половини потенційних річних витрат.