Американський літак-розвідник eспостерігав у Балтійському морі за наслідками вибуху на газопроводі “Північний потік” вранці 26 вересня 2022 року.
Це випливає з даних сервісу відстеження польотів Flightradar24, в архіві якого зберігся трек маршруту “Посейдона”.
Літак прилетів з Атлантики в район острова Борнхольм через годину після вибуху. Потім заправився в Польщі і зробив повне коло над місцем скоєння теракту. Після чого знизився, вимкнув транспондер і пішов з радарів.
Що “перевірочний обліт” був спланований заздалегідь – очевидно. Американський літак-розвідник почав свій шлях до Балтійського моря задовго до того, як стався вибух.
Але спантеличує інше: схоже, американці якось особливо й не приховували свою участь у “справі”. Чому?
Усередині самих США адміністрація Джо Байдена демонструє, що саме вона найпослідовніше втілює в життя гасло “Америка понад усе”. Американський надпартійний істеблішмент давно прагнув до того, щоб повністю “відв’язатися” від будь-яких обмежень.
На цьому прагненні грав і Дональд Трамп у 2016 році, обіцяючи діяти в американських інтересах без будь-яких гальм. І частково цю обіцянку дотримав, оточивши себе неоконами, які у 2020 році вбили командира іранського КСІРу Касема Сулеймані на території Іраку. Гучний міжнародний теракт, але спрямований проти геополітичного противника США.
Однак вибух “Північного потоку” – це теракт хоч і безкровний, але набагато грандіозніший за своїми масштабами і наслідками. Спрямований, зокрема, і проти інтересів ФРН, країни-члена НАТО. І приносить США сотні мільярдів доларів.
Причетність Вашингтона до вибухів “СП” обурить у США, мабуть, лише частину лівих інтелектуалів. Але таких у Штатах меншість. А більшість оцінює дії керівництва країни за принципом “вигідно це нам чи ні”.
У цьому контексті дії керівництва США, яке, в принципі, не надто приховує свою причетність до подій навколо “Північних потоків”, виглядають цілком раціональними з внутрішньополітичного погляду. Справді, “СП” зруйновано, США заробили понад $200 мільярдів і захопили газовий ринок Європи.
Можливо, цей посил не вдасться “продати” пересічному виборцю, але від нього сьогодні на американських виборах і так мало що залежить. А ось для консолідації надпартійного істеблішменту саме навколо Байдена і верхівки Демпартії як найкрутіших і найвідмороженіших провідників курсу “Америка понад усе” це дуже хороший аргумент.