Спеціальний посланник президента США Кіт Келлог і держсекретар Марко Рубіо кілька місяців намагалися переконати Дональда Трампа зайняти більш рішучу позицію щодо Кремля.
“The Telegraph” повідомляє про це із посиланням на джерела в Конгресі.
Як розповіли джерела, ключову роль у цих діях відігравав Кіт Келлог, спеціальний представник президента США в Україні. Він був тимчасово усунений від участі в переговорах з Росією щодо врегулювання конфлікту на користь Стівена Віткоффа. Однак Віткофф “застряг у переговорах щодо ядерної програми Ірану”.
“Переговори зайшли в глухий кут, а Росія продовжує завдавати руйнівних ударів по українських містах. Тонкі дії генерала Келлога змусили Трампа зайняти більш жорстку позицію щодо Москви”, – зазначили у виданні.
Джерело повідомило, що Келлог “активно проявив себе останнім часом” і “зараз перебуває у відмінній формі”.
У публікації йдеться про те, що колишній глава Республіканської партії і нинішній державний секретар США Рубіо, відомий своєю жорсткою позицією у зовнішній політиці, в минулому критикував президента Росії, називаючи його “вбивцею” і “військовим злочинцем”.
Після того як Рубіо обійняв свою нинішню посаду, він став більш лояльним по відношенню до Москви. Однак це не завадило йому стати одним з найважливіших радників Трампа під час його другого президентського терміну.
“Одне з джерел у Конгресі повідомило, що Рубіо завдяки своїм близьким стосункам із президентом зміг втрутитися, коли Путін в останні тижні посилив атаки на Україну, завдаючи до тисячі дронових і ракетних ударів на день”, – йдеться в матеріалі.
У статті вказано, що на рішення Трампа також впливає його дружина Меланія. Зокрема, на прес-конференції в Овальному кабінеті з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте Трамп висловив вдячність своїй дружині за те, що вона допомогла йому переглянути свою точку зору.
Хоча Трамп повідомив представникам преси, що договір про постачання зброї не означає його підтримку України, джерела сприйняли заяву, зроблену в понеділок, як значущу. Однак вони усвідомлюють, що ситуація може змінитися в міру наближення крайнього терміну для припинення вогню.