Джо Байден відвідав Київ. Це вже точно найгучніша медійна подія дня на планеті. Але все ж ми постаралися крім ефектної зовнішньої форми розглянути ще й зміст поїздки президента США в Україну.
Про те, що Байден буде в Києві, першими “повідомили” кілометрові затори. Перекрито було без попередження буквально все, і місто-мільйонник завмерло між двома берегами Дніпра. З розрахунком, що в Києві до цього побували вже всі західні лідери, і нічого подібного раніше не було, жодних інших варіантів-припущень більше не залишалося.
Далі все було організовано за десятки разів програним пакетом “все включено”. Байдена завезли до Михайлівського собору. Звідти він уже вийшов разом із Зеленським під фірмовий сигнал повітряної тривоги, що став фірмовим. Щоправда, фотографуватися в Бучу обидва президенти не поїхали, а відразу вирушили на “Алею сміливості”, де Байдену організували іменну табличку.
Якщо оцінювати подію емоційно, то цей візит – безсумнівний профіт Офісу президента. Перша особа наддержави приїжджає в країну, яка вже рік веде війну з ядерною державою.
Приблизно з травня минулого року до Києва на регулярній основі стали приїжджати топ-гості – політики, зірки Голлівуду, просто якісь медійні персони. Майже у всіх випадках під час їхніх візитів була повітряна сирена, віпи з оскарівським сум’яттям спускалися в підвал або підземний перехід, сиділи там зі звичайними людьми, і виходили в підсумку чудові фото для публікацій у The Times або Politico.
У випадку з Байденом ситуація особлива. Без узгодження гарантій безпеки з Москвою він би до Києва точно не приїхав. Про те, що така домовленість була, до речі, вже написало агентство AP.
Тепер до змістовної сторони візиту. Байден анонсував новий пакет військової допомоги на 500 мільйонів доларів. Туди ввійде якась кількість HIMARS, боєприпаси і ще трохи по дрібницях. Це не те, щоб зовсім не допомога, але все ж таки це і близько не та сума, яка в цій війні вражає. І зазначимо – це якраз конкретика.
А от усе інше озвучене Байденом про “мільярди бюджетної допомоги”, 700 танків і тисячу бронемашин на конкретику не тягне абсолютно. Тут немає нічого ні про терміни передачі, та й та ж цифра в “700 танків”, м’яко кажучи, виглядає дещо дивною. Ми вже детально розбирали всі анонси щодо танків від країн Заходу, і там ніяк не виходило навіть 300 машин.
Нарешті, жодного слова не було сказано про далекобійні ракети і горезвісні винищувачі, – свіжі “фішки” запитів Києва.