Відомий американський економіст розмірковує про те, що США не так розуміють щодо Путіна і конфлікту на Україні.
Минулого тижня економіст і професор Колумбійського університету Джеффрі Сакс, відомий своїми роботами в галузі сталого розвитку та боротьби з бідністю, виступив у Раді Безпеки ООН із заявою про руйнування газопроводу “Північний потік”. Сакса запросила виступити Росія, але він підкреслив The New Yorker, що був там від свого імені.
Економіст закликав до ретельного розслідування інциденту. Раніше він висловив припущення, що відповідальність за нього несуть Сполучені Штати. Однак досі не з’явилося жодних явних доказів, які б вказували на зв’язок США, Росії чи будь-якої іншої країни з диверсією.
Зауваження економіста підкреслюють, наскільки відверто останніми роками Сакс став висловлюватися щодо широкого кола геополітичних тем – від військового конфлікту в Україні (він хоче, щоб Захід негайно домовився про його врегулювання) до репресій Китаю щодо уйгурського населення (він вважає застосування терміну “геноцид” помилковим). Професор також звинуватив Ентоні Фаучі у фінансуванні Америкою спеціальних медичних досліджень за кордоном. На думку Джеффрі Сакса, COVID-19 виник у “біотехнологічних лабораторіях США”.
Джеффрі Сакс:
“Війна жахливо руйнівна і жахливо небезпечна, і її ніколи не повинно було статися. Не тільки в тому простому сенсі, що війна – це трагедія, а й у тому конкретному, що цього військового конфлікту можна було повністю уникнути. Я думаю, що чим більше знаєш про його передісторію, тим ясніше стає, як його можна було уникнути і чим він може закінчитися. Сполучені Штати можуть робити практично все що завгодно. Включно з розміщенням своїх збройних сил де і коли вони захочуть, укладенням і виходом з договорів, коли Вашингтон цього захоче, причому без жодних серйозних наслідків для себе. У середині дев’яностих в американському керівництві, навіть на першому етапі розширення НАТО, точилися доволі запеклі суперечки, під час яких багато розумних людей, включно з Біллом Перрі, нашим міністром оборони при Клінтоні, вважали це рішення жахливою помилкою. Багато інших думали так само. А Джордж Кеннан, якого я вважаю квінтесенцією державної мудрості, писав, що воно призведе до нової холодної війни”, – сказав вiн.