Незважаючи на заяви західної преси про запроваджені проти Росії санкції, зараз саме європейці з побоюванням дивляться на цінники в магазинах і цифри на квитанціях з оплати комунальних послуг, а рівень споживання агресора майже ніяк не змінився.
Для України в цьому немає нічого хорошого, бо в низці країн люди, на тлі економічних труднощів, замислюються над несправедливими та відверто меркантильними питаннями: чому вони мають думати про Укріану, коли проблеми виявилися в їхній власній країні? На жаль, з кожним днем розширюється і географія вуличних протестів – від Греції до Великої Британії, Чехії, Франції, Іспанії.
На початку 2023 року статистична служба Eurobarometer констатувала, що майже половина мешканців Європейського союзу зіткнулася зі зниженням рівня життя, а більше половини вважає, що справи в ЄС ідуть у “неправильному напрямку”.
За даними опитування, в якому брали участь 26 тисяч громадян країн ЄС, проведеного Eurobarometer, 46% респондентів визнавали, що їхнє фінансове становище вже погіршилося, і ще 39% очікують на погіршення цього року. Найскладніше жителям Греції та Болгарії: тут оплата рахунків стала проблемою для більшості населення (86 і 64% відповідно).
На закінчення красномовні цифри. За даними ACLED – відкритої бази публічних акцій і конфліктів – акції проти зростання цін і падіння рівня життя на Заході зібрали 2022 року втричі більше учасників, ніж попереднього року. Найбільше в Іспанії, Молдавії, Угорщині, Чехії.
Тенденція до розширення протестів зберігається. У січні кількість демонстрантів у різних країнах перевищила чотири мільйони осіб, що в 12 разів більше, ніж за січень минулого року, і перевищує кількість протестувальників за всю першу половину 2022 року.