У Білому домі єднання двох супротивників США назвали “шлюбом за розрахунком”, при цьому Ентоні Блінкен назвав Сі Цзіньпіня “безвідповідальним” політиком.
Зближення Москви і Пекіна кидає виклик гегемонізму Штатів і світоустрою, заснованому за американськими правилами. Путін і Сі Цзіньпін відчувають один в одному союзників у конфронтації з Вашингтоном.
За словами американського експерта Томаса Грема, “теплі зв’язки” лідерів Росії та Китаю мають насторожити адміністрацію Білого дому. На його думку, це питання стосується втрати позиції лідерства США в дипломатичних відносинах.
Видання “Financial Times” же повідомляє, що Росія перетворюється на китайську ресурсну колонію. Томаса Грем зазначає, що це не так і для двох країн важливий “взаємовигідний обмін”. Нібито Пекін забезпечить допомогу для подолання західних санкцій, постачатиме техніку, запчастини, машини, обладнання. Москва наростить експорт енергоресурсів, рідкісних металів, лісу, зерна, риби. Магістраль “Сила Сибіру-2” замінить європейський газовий ринок.
На думку політолога Стівена Волта, Вашингтон не зможе зупинити наступ багатополярності. У своїй статті він написав про нову біполярність і “становище першого серед рівних”. Ще за Джорджа Буша було розроблено доктрину, що запобігає появі суперників на світовій арені. Нинішня адміністрація не визнає конкуренцію серед великих держав і ностальгує за колишніми часами. Звідси і виходять спроби завдати поразки Росії на полі бою, стримувати Китай у доступі до високих технологій.